Güncel

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun şeklini değiştirmek için yapılan bir operasyon burun estetiği olarak bilinir. Kozmetik ve tıbbi amaçlarla kullanılabilir.

Burun şeklini değiştirmek için yapılan bir operasyon burun estetiği olarak bilinir. Kozmetik ve tıbbi amaçlarla kullanılabilir. Burun nefes alma sorunlarını düzeltmek veya doğuştan veya kazadan kaynaklanan burun deformasyonlarını düzeltmek için bir burun estetiği operasyonu olan rinoplasti olarak bilinen bir ameliyattır. Bu operasyonda, cerrah burun kıkırdakları ve kemikleri üzerinde çalışarak burunun şeklini değiştirir.

Burun Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Burun estetiği yapmak için genel anestezi gereklidir. Burun estetiği, burun kıkırdaklarını ve kemiklerini değiştirerek yapılır. Bu, burun estetiği hastanın yüzünün diğer bölümleriyle uyumlu bir şekilde düzeltmesini kolaylaştırır. Burnun içindeki kemikler ve kıkırdaklar cerrah tarafından şekillendirilir ve dış iz bırakmaz.

Daha karmaşık durumlarda veya hasta ve cerrah belirli bir sonuca karar verdiğinde, cerrah burnun dışına küçük bir kesik atması gerekebilir. Bu örnekte, burnun altındaki cilt kıvrımına yapılacak kesik, izin görünmesini engellemek için yapılmıştır.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Rinoplasti, çok çeşitli yaş gruplarına ve yaşam tarzlarına uygulanabilir. Bu işlemin adayı olabilecek kişiler sıklıkla yapısal sorunlarla karşı karşıyadır.

Burunları doğuştan veya yaralanma sonucu hoşnutsuz olanlar, görünüşlerini ve özgüvenlerini geliştirmek için çaba gösterenler

Burun Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Burun estetiği, aşağıdaki durumlarla karşı karşıya olanlara tavsiye edilir: Nefes alma zorlukları: Bazı insanlar, septum olarak bilinen burun kıkırdağının eğri olması nedeniyle nefes almakta zorluk çekebilir. Rinoplasti bu durumda sorunu çözebilir.

Yüzdeki simetri: Burun yüzün ortasında olduğundan, burun şekli yüzdeki simetriyi önemli ölçüde etkiler. Burun eğriliği gibi bir şekil yüz görünümünü değiştirebilir.

Kozmetik nedenler: Burunlarından memnun olmayan bazı insanlar vardır ve bu, onların özgüvenlerini etkileyebilir. Burun estetiği ile burun boyutunu, genişliğini ve şeklini değiştirebilirsiniz. Bu, onu daha güvende hissetmesine yardımcı olabilir.

Burun estetiği operasyonu öncesi hastalar şunları bilmelidir: Burun rinoplastisi, burnunuzun şeklini değiştirebilir ve nefes almayı iyileştirebilir, ancak hayatta kalmayı garanti etmez. Güvenilir ve doğru beklentiler oluşturmak çok önemlidir.

Sağlık durumu: Burun estetiği operasyonu başarılı olmak için bir kişinin genel sağlığı iyi olmalıdır. Tütün ve alkol tüketimi kanama ve iyileşmeye zarar verir.

İyileşme: Rinoplasti sonrası morluklar ve şişlik genellikle birkaç hafta sürer. Sonuçlar genellikle bir yıl alır.

Burun Estetiği Yaptıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatış pozisyonu: Başınızı yüksekte tutmak rahatsızlığı ve şişliği azaltır. Başka bir deyişle, sırtüstü yatarken başınızın yukarıda olması gerekir.

Rinoplastiden sonraki birkaç hafta boyunca aşırı fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır. Burnunuza zarar verebilecek herhangi bir şeyden de uzak durun.

Burun ameliyatı sonrası ilk birkaç gün, burun içindeki şişlikler nedeniyle nefes almakta zorlanabilirsiniz. Bu sorun kısa sürelidir ve tipik olarak birkaç gün içinde düzelir.

Burun Estetiği Fiyatları

Operasyon karmaşıklığı, cerrahın deneyimi, klinik veya hastanenin yeri ve diğer faktörlerden etkilenebilir. Burun estetiği yaptırmanın maliyetii burun estetiği fiyatları genellikle anestezi, hastane masrafları, ilaçlar ve diğer tıbbi testler gibi faktörlerden oluşur.

https://www.salihemreuregen.com.tr/burun-estetigi-fiyatlari/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu