Güncel

Saç Yapısı Çeşitleri ve Saç Ekimi

Saç ekimi, doğal saçlarınızın daha dinamik ve genç görünmesini sağlayan bir estetik operasyondur.

Saç Ameliyatı Nedir?

Saç ekimi, enseden alınan saç köklerinin saç ekmek istenilen bölgeye teker teker ekilmesi işlemidir.  Bir cerrahi prosedür yoluyla kökler alınarak istenilen yere yerleştirilir.

Saç Kökleri Nedir?

Kafamızdaki yağ tabakasının altında bulunan saç kökü, etrafında saç hücreleriyle çevrili bir yapıdır.

Saç Yapısı Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Keratin, saçın yapısını oluşturur. Saç, yaşayan bir organizmadır. Ayrıca ince ve kalın telli olarak iki kategoriye ayrılır.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saç ekimi herkese uygundur.  Bu, kaza geçiren, saçlarında kelleşme olan, genetik olarak saç dökülmesi olan ve herhangi bir nedenle kellik sorunu yaşayan herkesin kullanabileceği bir üründür.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde herkes iki yöntemi bilir. Bunların yanı sıra çok sayıda yeni yöntem ortaya çıksa da, bu yöntemler hala en önemlileridir. İlk olarak, FUE cerrahi yöntemi iz bırakmaz. FUT tipi saç ekimi, diğer bir yaklaşımdır. Bu yöntem, iz bırakmadan cerrahi bir işlem yapar.

Saç Ekimi Nedir?

Seçilen bölgelere saç ekimi yapıldıktan sonra, kişiye ağrıyı azaltmak için anestezi verilir. Ardından kökler tek tek alınarak yeni yerlerine yerleştirilir. İşlem de maskeleme ile tamamlanır.

Saç Ekiminin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Saç ekimi, denenmiş çok sayıda saç çıkarma yöntemine göre çok daha etkilidir. Saç ektiren kişiler bir yıl gibi bir sürede doğal ve gür saçlara sahip olurlar. Saç ekimi fiyatları bilinenin aksine çok da pahalı değildir. Bu nedenle, kişi uygun fiyata doğal saçlar elde edebilir. Saç ekimi kişiye her açıdan fayda sağlar.

Saç Ekimi Hangi Aylarda Yapılmalıdır?

Saç ekimi ayı ayrı bir ay değildir. Her ay saç ekimi yapılabilir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.

Saç Ekimi İçin Maksimum Yaş Sınırı Var mı?

Diğer estetik operasyonlar gibi, saç ekimi için yaş beklenmesi gerekmez. Gerek duyulduğu her yaşta saç ekimi yapılabilir. 15 yaşında saç ektirmek için bir yaş sınırı yoktur.

Saç Ekimi Süresi Ne Kadar?

Saç ekimi yaklaşık üç ila beş saat sürebilir. Bu saatte ekilecek saç sayısı kişiye bağlıdır. Bunlarda, kişinin kendine gelmesi iki saat kadar sürebilir. İyileşme ise on beş gün sürebilir.

Saç Ekimi Ne Zaman Etkilenir?

Bir ay içinde saç ekimi sonuçlarını görmek mümkün değildir. En az dört ay beklemek gerekir. Dördüncü ayın sonunda küçük değişiklikler görülebilir. Saç tamamen gelmesi ise bir yıl sürer.

Saç Ekimi Öncesi Cilt Bakımı Nedir?

Saç ekimi yapılmadan önce, kişinin diyet ve ilaç kullanımına dikkat etmesi gerekir. Herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Yöntemleri

Saç ekiminden sonraki en önemli aşama olan saç yıkama konusunda endişelenmemelisiniz. Sıcak su kullanmadan nazik hareketlerle saçınızı yıkayabilirsiniz. Ilık su kullanarak ellerinizi dairesel hareketlerle yıkamalısınız.

Saç ekiminin maliyeti nedir?

Saç ekimi fiyatları, birçok estetik müdahaleye göre çok düşüktür. Saç ekimi fiyatları doğal saçlara kıyasla çok daha ucuzdur.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu